روند درمان تاتو در ناحیه‌ی ابرو | قسمت دوم

فرآیند درمان، یکی از جذاب ترین و مهم ترین جنبه های روش آرایش دائمی صورت می باشد. این امر در هر فرد نسبت به فردی دیگر متفاوت بوده و بر اساس عوامل گوناگونی صورت خواهد گرفت. ما در اینجا به توضیح در رابطه با این عوامل خواهیم پرداخت و به شما نشان خواهیم داد که در هر مرحله از روند درمان تاتوی ابرو چه چیزی می توان انتظار داشت، تا در حد ممکن به شما در تسریع و همچنین بهبودی کامل و موفقیت آمیز ناحیه ی تاتو ، کمک نماید.

روند درمان تاتو در ناحیه‌ی ابرو | قسمت دوم

مرحله‌ی اول فرآیند درمان : دو هفته‌ی اول
بلافاصله پس از انجام تاتوی ابرو از طریق هر نوع روش موجود، فرآیند درمان آغاز خواهد شد. در ابتدا، ممکن است شما ورم، قرمزی پوست، حساسیت پوستی و در مواردی کبودی جزئی در ناحیه‌ی‌ تاتو و اطراف آن، مشاهده نمایید. همه‌ی این‌ها عوارض جانبی و عادی می‌باشد که، زمانی که فرد تصمیم به انجام تاتوی ابرو می‌گیرد با آن‌ها روبرو خواهد شد، اما، هیچ یک از این موارد بیشتر از 2 روز طول نخواهد کشید. برای این که درد کم‌تری را حس نمایید، بهتر است که یک تسکین دهنده‌ی درد مناسب را برای بعد از انجام تاتو انتخاب نمایید. خبر خوب این است که، برخلاف دیگر روش‌های تاتوی آرایشی و زیبایی (مانند: خط چشم، خط لب و رژ لب)، تاتوی ابرو خیلی کم‌تر سبب بروز ورم و کبودی در ناحیه‌ی تاتو خواهد شد. به خاطر داشته باشید، اگر کبودی و یا ورم به وجود آمده بیش از یک یا دو روز همچنان باقی مانده بود، ممکن نشانه‌ای از عفونت باشد، بنابراین، بهتر است که با تاتوکار و یا پزشک خود در این رابطه مشورت نمایید. 
ظاهر ابروی دائمی و جدید شما، از آن چه انتظار دارید، تیره‌تر و همچنین ضخیم‌تر خواهد بود. معمولاً پس از گذشت یک هفته یا تقریباً همین حدود از زمان انجام کار، موضع و همچنین لایه‌ی بالایی کار شروع به دلمه بستن و پوسته‌ریزی در نواحی گوناگون موضع تاتو خواهد کرد. رنگ دانه‌ی جدید و به کار گرفته شده در تاتوی ابرو، در نهایت کم رنگ شده و مقدار نامشخصی از آن باقی خواهد ماند که ابروی تاتو شده را به طور مناسبی طبیعی جلوه خواهد داد. برای کمک به روند درمان تاتوی ابروی جدیدی که انجام داده‌اید، در طول این دوره بهتر است شب‌ها قبل از خواب از پمادهای آنتی بیوتیک استفاده نمایید. این امر ممکن است به شما در کاهش احتمال بروز عفونت، یاری رساند. همچنین، مراقب باشید که هر گونه فعالیت بدنی را کاهش داده، از قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید پرهیز نمایید و مطمئن گردید تا زمانی که محل تاتوهای شما کاملاً بهبود نیافته، موضع را نمالیده و زخم را نکنید (دلمه‌ها را از محل جدا ننمایید). در آخر، این دوره‌ی ابتدایی برای بهبود کامل و یک دست شدن ابروهای تاتو شده‌ی شما، تقریباً دو هفته طول خواهد کشید. 
مرحله‌ی دوم فرآیند درمان : دو هفته‌ی اول
در طی مرحله‌ی بعدی فرآیند درمان، هنگامی که در ناحیه‌ی تاتوی ابرو زخم ایجاد و پوسته پوسته شدن آغاز شد، این امکان وجود دارد که شما سعی در استفاده از لوازم و یا مواد خنک‌کننده برای تسکین درد و یا خارش و سوزش موضع، داشته باشید. شما می‌توانید از هر نوع کمپرس خنک کننده (یخ زده نباشد) که می‌خواهید، برای مثال جهت مرطوب‌سازی از چای کیسه‌ای و برای برداشتن مواد از روی محل تاتو از لباس (خیس نباشد)، بهره ببرید. فقط مطمئن گردید که فشار وارده بر روی ابرو حداقل ممکن باشد. همچنین، این امر بسیار حائز اهمیت می‌باشد که بسیار مراقب باشید تا محل زخم دچار ساییدگی و خراش نگردد، و نیز روی ناحیه‌ی تاتو را مالش ندهید، چرا که در این مرحله از فرآیند بهبود، همچنان احتمال این وجود دارد که جوهر تاتو از زیر پوست خارج گردد. تا کنون، بهترین جزء درمانی سراسری در تاتو، اکسیژن می‌باشد. اگر این امر قابل قبول (به شما اثبات شده) باشد، بنابراین، به شدت توصیه می‌شود که اجازه دهید تا تاتوی ابروی جدید شما به راحتی، کمی نفس بکشد. بعد از گذشت تقریباً دو هفته، ابروی شما بیشتر فرآیند درمان خود را از طریق ریخته شدن پوست و دیگر زائده‌های آن، طی خواهد کرد. کم کم از شدت اولیه‌ی دوره‌ی درمان کاسته شده، و رنگ و سایه‌ی مطلوب و مورد نظر شما، شروع به ظاهر شدن، خواهد کرد.
مرحله ی سوم فرآیند درمان : روش لمس نمودن محل تاتو
پس از گذشت حدود چهار هفته از انجام تاتوی ابرو، شما بایستی یک برنامه‌ی بازنگری و ترمیم توسط تاتوکار خود برای تأیید نهایی کار، داشته باشید. توجه داشته باشید، که این کار بایستی روی هزینه‌ی کل پرداختی شما بوده و نباید هیچ‌گونه هزینه‌ی اضافی را بر عهده بگیرید. هنرمند تاتوکار متخصصی که برای شما تاتو را انجام داده است، بعد از بهبود وضعیت محل تاتو، اقدام به ترمیم تاتوی انجام شده می‌نماید، تا ایرادهای موجود در نواحی مختلف کار را اصلاح نموده و تاتو را کامل نماید. علاوه بر این، پس از چند مدت کوتاه، اگر رنگ ابروی شما به طیف رنگی که انتظار نداشته‌اید تغییر رنگ داد، در جلسه‌ی دوم یا همان جلسه‌ی ترمیم قابل اصلاح خواهد بود.
گاهی اوقات، بعضی افراد هستند که پوست‌های ضخیم و مقاومی داشته و که سبب عدم نفوذ رنگ به زیر پوست خواهد بود. اگر شما از این دست افراد می‌باشید، به بیش از یک جلسه برای ترمیم و تکمیل کار تاتو نیاز خواهید داشت. این یک موقعیت استثنایی می‌باشد که شما مستلزم به انجام هماهنگی با تاتوکار خود برای پرداخت هزینه‌ی آن می‌باشید. با گذشت چند هفته از استفاده‌ی مداوم پماد ترمیم‌کننده، فرآیند درمان ابروی تاتو شده بایستی تکمیل گشته، و شما نباید هیچ برنامه‌ی ترمیم دیگری را بین یک تا سه سال آینده، برای خود مشخص نمایید.

 

    تاتو تاتو ابرو مراقبت تاتو بعد از تاتو