تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

هر دو روش به عنوان روش‌های درمانی و زیبایی مشابه به یکدیگر عمل می‌کنند، اما در حقیقت با یکدیگر متفاوت می‌باشند. کسانی که به دنبال یک آرایش نیمه دائمی در ناحیه‌ی ابروی خود می‌باشند

تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

تفاوت تاتو ابرو میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

کدام یک بهترین انتخاب برای آرایش نیمه دائم ابرو می‌باشد؟
هر دو روش به عنوان روش‌های درمانی و زیبایی مشابه به یکدیگر عمل می‌کنند، اما در حقیقت با یکدیگر متفاوت می‌باشند. کسانی که به دنبال یک آرایش نیمه دائمی در ناحیه‌ی ابروی خود می‌باشند، معمولاً دچار سردرگمی برای انتخاب یکی از این دو روش می‌گردند. در حقیقت، روش‌های درمانی بسیاری برای رفع نقص‌های موجود در ابرو وجود دارد، اما، انتخاب بهترین راه از میان آن‌ها می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. در ادامه، به توضیح در رابطه با هر یک از این دو راه حل و مقایسه‌ی آن‌ها، خواهیم پرداخت.    

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ جزء آخرین روش‌های ابداع شده برای انجام یک آرایش دائمی به روی ابرو می‌باشد. نحوه‌ی عملکرد روش میکروبلیدینگ به این صورت است که، به وسیله‌ی یک دسته سوزن بسیار ظریف که به شکل یک تیغه در کنار هم قرار گرفته و به یکدیگر چسبیده‌اند، خطوط بسیار ظریف و نازکی در ناحیه‌ی ابرو و به روی لایه‌ی اپیدرم پوست ایجاد خواهد کرد. این روش، یک راه بسیار عالی برای بهبود وضعیت ابروهای دست نخورده و کم پشت خواهد بود. انتظار می‌رود که درمان ابرو از طریق روش میکروبلیدینگ، به مدت حداکثر 16 ماه برای شما باقی بماند. اما، باز هم این امر به نوع پوست، شیوه‌ی زندگی و مراقبت‌هایی که در منزل صورت می‌گیرد، بستگی دارد. برای حفظ نتایج به دست آمده پس از انجام این روش به صورتی که کمتر دچار تغییر گردد، بهتر است که پس از گذشت چند وقت، برای مثال 1 ماه، جهت ترمیم وضعیت ابروها، نزد تاتوکار خود مراجعه نمایید.

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن روشی نوین است که اغلب اوقات به وسیله‌ی قلم‌های دوار و ماشین‌های دیجیتال انجام می‌گیرد. در این روش برای ایجاد خطوط و یا کاشت رنگ در ناحیه تاتو، از سوزن‌های نانو و کوچک استفاده می‌گردد. روش درمانی میکروپیگمنتیشن برای تمامی انواع پوست مناسب می‌باشد. البته، این روش برای آن دسته از افرادی که دارای تاتوهای قدیمی با ته رنگ عمیق باقی مانده هستند، مناسب نمی‌باشد. برای این که خود را جهت انجام این روش آماده نموده و مطمئن شوید که هیچ‌گونه آسیبی به شما نمی‌رساند و برایتان مناسب می‌باشد، توصیه می‌گردد قبل از آن با یک تاتوکار حرفه‌ای مشورت نمایید، تا شما را برای گرفتن یک تصمیم عاقلانه کمک نماید. زمانی که شما نواقص ابروی خود را از طریق این روش رفع می‌نمایید، می‌توان انتظار داشت که نتایج آن حدوداً بین 8 تا 16 ماه باقی بماند. هرچند که لازم است اولین جلسه‌ی ترمیم تاتوی خود را پس از 4 هفته، مقرر نمایید. اگر شما دارای پوستی چرب می‌باشید، ممکن است که پس از گذشت 4 هفته از اولین جلسه‌ی ترمیم، به دومین جلسه‌ی ترمیم خود احتیاج پیدا نمایید. شما عزیزان می‌توانید هر زمانی که احساس نمودید رنگ تاتوی شما کمرنگ و یا به عبارتی روشن شده است، یک جلسه‌ی ترمیم، البته پس از مشورت با تاتو کار خود، مقرر نمایید. 

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن

هر دو روش درمانی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ، مدت زمانی حدوداً 2 ساعت برای اتمام کار نیاز خواهند داشت. این روش‌های درمانی کاملاً بدون درد انجام خواهد شد، چرا که هنرمند از محصولات بی حس‌کننده در ناحیه‌ی مورد نظر استفاده خواهد کرد. در روش میکروپیگمنتیشن، در همان جلسه‌ی اول اجرای طرح به روی صورت، سوزن‌ها رنگ‌دانه‌های رنگ تاتو را نسبت به روش میکروبلیدینگ، بسیار بهتر به زیر پوست کاشت خواهد کرد. به همین خاطر است که میکروپیگمنتیشن بسیار ظریف‌تر و خوش فرم‌تر به نظر می‌رسد؛ هرچند، میکروبلیدینگ به عنوان یک روشی که طبیعی و بسیار زیباتر خواهد بود، شناخته شده‌تر بوده و بیشتر پیشنهاد می‌گردد. پیش از اقدام برای انجام هر یک از این دو روش، از یک کارشناس و یا مشاور مجرب در این زمینه مشورت گرفته، تا آن‌ها بتوانند بهترین انتخاب را با توجه به نوع پوست شما، پیشنهاد نمایند

 

    میکروبلیدینگ میکروپیگمنتیشن تاتو ابرو تاتو