موارد منع تاتو میکروپیگمنتشن

انجام بعضی از روش های های زیبایی دارای محدودیت هایی برای افراد است که به آن ها موارد و شرایط منع استفاده و انجام آن روش می گویند

موارد منع تاتو میکروپیگمنتشن

موارد منع در میکروپیگمنتیشن 

بدن انسان به طور طبیعی دارای مکانیزم عملکرد منظمی می‌باشد که ممکن است در بعضی موارد بدن به دلیل بیماری ، مصرف قرص و یا غیره  در شرایط غیر معمول و نامنظم خود قرار داشته باشد. حال شما با انجام یک روش زیبایی مانند میکروپیگمنتیشن در زمان یا شرایط غیر معمول بدن خود باعث آسیب رسیدن به سلامتی و بدن خود می شوید به این موارد غیرمعمول موارد منع آن کار می گویند که برای مثال یعنی اگر شما بخواهید . برای مثال ممکن  بنابراین، بایستی تلاش نمایید حتی‌الامکان از عواملی که ممکن است به بدنتان آسیب برساند، دوری نمایید. امروزه با پیشرفت صنعت زیبایی و ابداع روش‌های نوین آن، افراد بسیاری جذب انجام آن‌ها به روی بدن و صورت خود شده‌اند. اجرای انواع متفاوت تاتو مانند: تاتوی بدن، میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن،  از شیوه‌های متنوع آن، جهت دستیابی به زیبایی است که البته طرفداران زیادی هم دارد. اما، هر یک از این روش‌ها دارای مزایا، معایب و موارد منع استفاده‌ی مختص خود هستند که در صورت عدم رعایت آن‌ها ممکن است سبب بروز بیماری و یا مشکلات بسیاری گردد. در ادامه، به بیان بعضی موارد که ممکن است در انجام روش میکروپیگمنتیشن باعث آسیب به سلامتی می شود :
رنگ‌های تقلبی: استفاده از محصولات تقلبی و بی کیفیت، سبب تغییر رنگ و در نتیجه بد رنگ شدن طرح خواهد شد. به این صورت که طیف رنگ قهوه‌ای به رنگ‌های قرمز، شرابی و بنفش و رنگ مشکی به رنگ‌های آبی، دودی و سبز، تغییر رنگ خواهد داد. همچنین، موجب پخش رنگ به زیر پوست شده و در مواردی به بروز عفونت‌های شدید و غیر قابل جبران، دامن خواهد زد.
تاتوهای عمیق: در مواردی مشاهده شده است که انجام تاتوهای عمیق می‌تواند به روی پوست مواردی مانند: اسکارهای پوستی، کِلوئید (گوشت اضافه)، آسیب‌های پوستی و در نتیجه کاهش میزان رنگ‌پذیری رنگ‌دانه‌های آن، آسیب به پیاز مو و به دنبال آن ریزش تار موهای ابرو، را ایجاد نماید. توجه داشته باشید که کاشت عمیق رنگ به زیر پوست سبب ماندگاری بیشتر طرح نخواهد بود و بهتر است که تمامی استانداردهای این کار را رعایت نمایید.
1.کسانی که به بیماری فشار خون (در هر دو حالت پایین و یا بالا بودن آن) و همچنین، دیابت و نیز بیماری‌های قلبی مبتلا هستند، از انجام این کار اجتناب نمایند. 
2.کسانی که از قرص‌های اعصاب و یا مشروبات الکلی و مواد مخدر نیز، به طور مداوم استفاده می‌نمایند، نباید هیچ‌گونه تاتویی به روی پوست خود، به اجرا درآورند. 
3.زنان باردار و یا حتی شیرده: به دلیل تغییرات هورمونی در این دوره، از دیگر افرادی هستند که انجام تاتو برای آن‌ها ممنوع می‌باشد، اما، اگر برای انجام آن اجباری وجود داشت، حتماً توجه نمایید که رنگ مورد استفاده اُرگانیک (طبیعی) باشد.
4.دوران پریودی: تغییرات هورمونی به وجود آمده‌ی این دوران، سبب عدم رنگ‌پذیری رنگ‌دانه‌های پوست می‌گردد. بهتر است سه روز قبل و نیز، سه روز بعد از دوران پریودی تاتو صورت نگیرد.
5.عوارض پوستی: وجود زخم، آفتاب سوختگی، التهاب پوستی، عفونت و یا انجام بوتاکس از جمله موارد دیگری است که نیاز دارد تا حداقل یک ماه از درمان و یا انجام آن‌ها گذشته باشید.
6.بیماری تبخال: کسانی هستند که همواره دچار تبخال می‌گردند. به این افراد توصیه می‌شود که جهت انجام تاتو رژ لب و یا خط لب، تا بهبودی کامل آن صبر نموده و یا اگر در حال ابتلا به آن می‌باشید، از سه روز قبل تا چهار روز بعد از انجام تاتو قرص ضد تبخال آسیکلوویر را هر 8 ساعت استفاده نمایید. 
7.بیماری‌های خاص و خود ایمنی: کسانی که مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی بوده، به دلیل عدم عملکرد مناسب آن و همچنین، افراد مبتلا به بیماری‌هایی چون: ایدز، هپاتیت، هموفیلی و بیماری‌های جنسی، به هیچ عنوان نباید تاتو را به روی بدن و یا صورت خود به اجرا درآورند.
توصیه می‌شود اگر جزء یکی از دسته‌های نام برده می‌باشید، برای حفظ سلامتی خودتان هم که شده، به هیچ عنوان هیچ یک از روش‌های تاتو را به روی پوست خود انجام ندهید.

 

    میکروپیگمنتیشن تاتو تاتو ابرو موارد منع تاتو نکات میکروپیگمنتیشن آموزش میکروپیگمنتیشن