ماسک های جوانساز پوست | قسمت دوم

از عمده‌ترین مسائلی که امروزه مردم درگیر حل و رفع آن هستند، کند نمودن روند پیری پوست انسان می‌‌باشد. بسیاری از پزشکان و متخصصان در عرصه‌ی علم زیبایی و پزشکی پوست و مو، همواره به دنبال یافتن راهی برای جوانسازی، بهبود و عقب اندختن روند پیری پوست، می‌باشند.

ماسک های جوانساز پوست | قسمت دوم

ماسک‌های طبیعی جوانساز پوست 

در مقاله قبلی به نام ماسک های جوانساز پوست | قسمت اول به معرفی تعدادی از ماسک های طبیعی برای جوانسازی و آبرسانی پوست پرداختیم حال در ادامه ماسک های دیگری را نیز توضیح خواهیم داد 

6.جوش شیرین

پاکسازی و جوان‌سازی پوست از جمله موارد کاربردی این ماده می‌باشد. البته، جالب است بدانید جوش شیرین سبب تحریک پوست برای تولید سلول‌های جوان و تازه نفس شده و سلول‌های مرده‌ی پوست را از بین می‌برد.
استفاده از جوش شیرین خالص توصیه نمی‌شود. شما می‌توانید ماسک و اسکراب‌های لایه‌بردار حاوی جوش شیرین را، به جای خود آن استفاده نمایید،
ترکیب مقدار کم و مساوی جوش شیرین با روغن زیتون، و استفاده‌ی هفته‌ای یک بار از آن، می‌تواند به عنوان یک اسکراب عالی و البته طبیعی، عمل نماید،
ماسک جوش شیرین، ترکیبی از از آن با ماست می‌باشد. برای تهیه‌ی این ماسک یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با همان مقدار باست ترکیب نموده، و به مدت 10 دقیقه به روی پوست خود بگذارید. از جمله تأثیراتی که پس از استفاده از این ماسک در پوست خود مشاهده می‌نمایید، می‌توان به سفت و شفاف شدن پوست، اشاره نمود.
7.عسل
عسل یک ماده‌ی مغذی و سرشار از مواد معدنی و میکروارگانیک‌های عالی می‌باشد. این ماده‌ی غذایی خواص درمانی بسیاری برای بدن و همچنین، پوست دارد. از گذشته تا کنون عسل را به عنوان یک ماده‌ی شفا بخش و تا حدودی دوای هر دردی به ما معرفی نموده‌اند. تأثیر عسل به روی پوست شامل بازسازی و جوان‌سازی سلول‌های مرده‌ی آن می‌باشد. گاهی این ماده به روی چروک‌های عمیق پوست نیز اثر گذاشته و آن‌ها را از بین می‌برد. البته اگر شما پوست حساسی دارید، استفاده از این ماده به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد.
به مدت 20 دقیق عسل را به روی پوست صورت و گردن خود قرار داده، و پس از گذشت زمان لازم، آن را با آب ولرم بشویید،
جهت جلوگیری از روند پیریِ پوست خود، دارچین و عسل را به یک میزان با یکدیگر مخلوط نموده و به روی پوست خود بمالید، بعد از گذشت زمان کافی، آن را با آب گرم بشویید.
8.روغن نارگیل
این روغن به دلیل خاصیت مرطوب کنندگیِ آن، و با از بین بردن پوست‌های مرده و پوسته پوسته‌های موجود به روی پوست، به شما در داشتن یک پوست با طراوت و همچنین سفت، کمک خواهد کرد. 
مقداری از روغن نارگیل را به روی پوست خود مالیده و کمی ماساژ دهید، و پس از گذشت 5 دقیقه آن را یک دستمال نرم از روی پوست صورت خود، پاک نمایید.
9.روغن زیتون
این ماده‌ی غذایی آلرژی‌زا نبوده و به هیچ عنوان حساسیت ایجاد نخواهد کرد. همچنین، با استفاده از آن می‌توانید به فرآیند جوان‌سازی پوست خود کمک نمایید.
ترکیب آب ولرم و چند قطره روغن زیتون، به یک لوسیون مفید تبدیل خواهد شد،
خاصیت ضد چروک آن، در درمان چروک‌های دور چشم بسیار مؤثر می‌باشد،
اضافه نمودن چند قطره روغن زیتون به ماسک‌های مورده استفاده و یا کرم‌های مرطوب کننده، از دیگر مواردی است که به شما توصیه می‌گردد.
10.ویتامین E
ویتامین E خاصیت ضد چروک و ترمیم‌کنندگی و روشن‌سازی رنگ پوست را دارا می‌باشد. با تهیه‌ی کپسول‌های ویتامین  E از داروخانه‌ها و استفاده از مواد داخل آن، به روند بهبود و جوان‌سازیِ پوست خود کمک نمایید.
ترکیب این ویتامین با مواد مورد استفاده برای پوست صورت و یا ماساژ مواد داخل کپسول‌ها به روی پوست لب‌هایتان، به شما در داشتن پوستی سالم و شاداب کمک خواهد کرد.
تمامیِ مواردی که در این دو مقاله به شما عزیزان ارائه شد، در رابطه با مواد طبیعی و در دسترسی است که تهیه‌ی آن‌ها سخت نخواهد بود. امیدواریم نکات یاد شده مفید بوده و به شما در داشتن پوستی عاری از هر نوع عارضه‌ای کمک نموده باشد.

    پوست مراقبت از پوست جوانسازی پوست ماسک جوانساز ماسک آبرسان ماسک طبیعی