ماسک های جوانساز پوست | قسمت اول

از عمده‌ترین مسائلی که امروزه مردم درگیر حل و رفع آن هستند، کند نمودن روند پیری پوست انسان می‌‌باشد. بسیاری از پزشکان و متخصصان در عرصه‌ی علم زیبایی و پزشکی پوست و مو، همواره به دنبال یافتن راهی برای جوانسازی، بهبود و عقب اندختن روند پیری پوست، می‌باشند.

ماسک های جوانساز پوست | قسمت اول

ماسک‌های طبیعی جوانسازی و آبرسان پوست

از عمده‌ترین مسائلی که امروزه مردم درگیر حل و رفع آن هستند، کند نمودن روند پیری پوست انسان می‌‌باشد. بسیاری از پزشکان و متخصصان در عرصه‌ی علم زیبایی و پزشکی پوست و مو، همواره به دنبال یافتن راهی برای جوانسازی، بهبود و عقب اندختن روند پیری پوست، می‌باشند. چرا که عدم مراقبت صحیح از پوست در سنین نوجوانی و همچنین, عوامل ژنتیکی و هورمونی، می‌تواند پوست را دچار عارضه‌هایی کند که در آینده و در سنین بالاتر شما را دچار مشکل سازد. هر رفتاری که شما در سنین پایین با بدن و پوست خود داشته باشید، نتایج و عوارض آن را در دوره‌ی بزرگسالی خود، مشاهده خواهید کرد. بنابراین، بهتر است که تمامی نکات لازم برای حفاظت از پوست و نیز بدن خود را رعایت نموده و از مواد و راهنمایی‌های مفید موجود و کشف شده، بهره‌ی کامل را ببرید. با توجه به این که خواص فوق‌العاده‌ی سبزیجات و میوه‌ها بر روی عملکرد بدن و به خصوص پوست انسان غیرقابل انکار می‌باشد، در ادامه، ما به معرفی تعدادی مواد طبیعی و مؤثر در سلامت پوست و همچنین، نحوه‌ی استفاده‌ی آن‌ها، خواهیم پرداخت. 
1.گوجه‌‌فرنگی
با تهیه‌ی یک ماسک از گوجه‌فرنگی، شادابی و طراوت را به پوست خسته و مرده‌ی خود هدیه دهید.
با استفاده از هفته‌ای حداقل یک بار و به مدت 20 دقیقه ماسک گوجه‌فرنگی، جوانی را به پوست خود بازگردانید،
برای روشن‌سازی رنگ پوستتان، شما می‌توانید گوجه‌فرنگی پوره شده را با کمی روغن زیتون مخلوط نموده و روی پوست خود بگذارید،
اگر دچار التهاب پوستی هستید و یا ممکن است با استفاده از گوجه‌فرنگی در ناحیه‌ای از پوست خود دچار خارش و سوزش شوید، می‌توانید از آب آن به جای خودش، بهره ببرید.
2.سیب‌زمینی
این ماده‌ی غذایی قابل دسترس، تأثیر بسیاری در پاکسازی و جوان‌سازی داشته و همچنین، موجب جلوگیری از چروک شدن پوست می‌گردد.
سیب‌زمینیِ خام رنده شده و یا آب آن را، روزانه به مدت 15 دقیقه به روی پوست خود قرار دهید،
برای پاکسازی و روشن نمودن رنگ پوست خود، و همچنین محافظت از حالت ارتجاعی پوست، کمی آب لیموترش به مخلوط خود اضافه نمایید.
3.لیموترش
ماده‌ای مناسب برای سفید و شفاف نمودن پوست بوده و در از بین بردن لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن و جای جوش و آکنه، بسیار مؤثر می‌باشد.
استفاده‌ی روزانه از آب لیموترش می‌تواند همانند یک تونر(لوسیون‌های پاک کننده‌ی مواد آرایشی) پوست شما را از هر گونه مواد آرایشی، پاک نماید.
4.آلوئه‌ورا
استفاده‌ی روزانه‌ از آب و یا ماده‌ی ژله‌ای موجود در برگ آلوئه‌ورا، می‌تواند پوستی جوان و با طراوت را برای شما به ارمغان آورد.
ماسک‌های آلوئه‌ورا در درمان آکنه، جوش، جای سوختگی‌های جزئی و همچنین لک‌های موجود به روی پوست، بسیار مؤثر می‌باشند،
ماده‌ی ژله‌ای موجود در آن را به شکل پوره درآورده و یک بار در هفته به مدت 10 دقیقه به روی پوست خود قرار دهید. همچنین، می‌توانید از آب آلوئه‌ورا به عنوان لوسیون استفاده نمایید.
5.خیار
این میوه می‌تواند به عنوان یک آبرسان قوی، عمل نماید. به دلیل رطوبتی که در پوست ایجاد می‌کند، در درمان جوش نیز، مؤثر خواهد بود.
یاستفاده از این میوه محدودیت تکرار نداشته و شما می‌توانید چندین بار در هفته از آن استفاده نمایید. برش‌ها و یا تکه‌های رنده شده‌ی آن را به مدت 15 دقیقه روی پوست خود بگذارید.
در مقاله بعدی به نام ماسک‌های جوانساز پوست | قسمت دوم به ادامه‌ی معرفی ماسک‌های طبیعی مفید برای آبرسانی و جوانسازی پوست خواهیم پرداخت.

    پوست مراقبت از پوست جوانسازی پوست ماسک جوانساز ماسک آبرسان ماسک طبیعی