برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

عوارض ناشی از انجام تاتو به روی بدن و یا صورت چیست؟

همانطور که می‌دانید ممکن است انسان بدن خود را با انجام خیلی رفتارها دچار عوارض مربوط به آن عمل نماید.

عوارض ناشی از انجام تاتو به روی بدن و یا صورت چیست؟

برای مثال ممکن است فردی در اثر رانندگی بدون دقت لازم و با سرعت بالا دچار حادثه شده و عوارضی همانند شکستگی استخوان، خراش‌ها و زخم‌های عمیق، و حتی در بعضی موارد فوت و ... را برای وی اتفاق بیفتد. اما همیشه لازم نیست موارد خطرناک و یا حتی تا حدودی کشنده به بدن انسان ضرر برساند، گاهی حتی یک عمل کوچک مانند انجام تاتو و یا حتی عمل‌های جراحی زیبایی برای زیبا نمودن ظاهر ممکن است فرد را دچار عوارض نماید. متأسفانه امروزه علاقه روز افزون افراد به انجام عمل‌های جراحی زیبایی و تاتو برای به ظاهر زیبا نمودن خود، نتایج و بازخوردهای منفی بسیاری داشته است. استفاده از وسایل و ابزار غیراستاندارد و غیربهداشتی، نبودن یک محیط ضدعفونی شده و تمیز، نداشتن تخصص بعضی افراد در انجام این عمل‌ها و انجام تاتو و حتی آرایش دائمی صورت (میکروپیگمنتیشن)، همه و همه دست به دست یکدیگر داده و نتایج منفی در پی داشته است. حتی در بعضی افراد انجام تاتوهای موقت (نقش حنا) نیز موجب بروز حساسیت‌های پوستی می‌شود. در زیر به بررسی بعضی از عوارض ناشی از انجام تاتو به روی بدن و صورت خواهیم پرداخت:

  1. بهداشت فردی : بهداشت فردی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که بایستی پس از انجام تاتو به آن توجه داشت. فردی که به تازگی تاتو انجام داده است، بهتر است محل تاتو را از هرگونه آلودگی احتمالی پاک نموده و تا زمان بهبودی کامل محل همیشه آن را تمیز نگه دارد. چرا که ممکن است در اثر عدم مراقبت و پاکیزگی مناسب محل تاتو فرد به بیماری‌های خطرناکی همچون HIV (ایدز) و Hepatitis (هپاتیت) مبتلا گردد.
  2. ایجاد حساسیت : یکی از عوارض انجام تاتو به وجود آمدن حساسیت‌های ناشی از آن می‌باشد. افراد ممکن است پس از انجام تاتو، در محل تاتو و یا اطراف آن مواردی مانند قرمزی، التهاب و خارش‌های پوستی مشاهده نمایند، که در این صورت بهتر است هرچه زودتر به پزشک متخصص پوست مراجعه نمایند. بروز این حساسیت‌ها می‌تواند به دلیل وجود بعضی مواد تشکیل دهنده‌ی رنگ‌های تاتو و یا حتی سوزن‌های مورد استفاده تاتوکار باشد. لازم به ذکر است، مشاهده شده که در بعضی موارد عوارض آلرژیک انجام تاتو پس از چند سال خود را نشان داده و لزوماً بروز این عوارض در روزهای ابتدایی اتفاق نخواهد افتاد. یکی دیگر از بیماری‌هایی که ناشی از انجام تاتو است، بیماری سارکوئیدوز (سارکوئیدوز وضعیتی است که باعث التهاب عمومی بدن می‌گردد. برای مثال باعث تورم غدد لنفاوی ریه شده و علائم این بیماری بسیار متغیر است. غالباً به‌طور ناگهانی با احساس ضعف، تب، دردهای عضلانی و همچنین برآمدگی سرخ رنگ دردناک در ناحیه ساق پا شروع می‌شود) می‌باشد.  
  3. عفونت : استفاده از وسایل و ابزار استاندارد و بهداشتی و یک محیط ضدعفونی شده و تمیز، از اصول اولیه‌ی انجام تاتو می‌باشد. متأسفانه امروزه ایجاد عفونت ناشی از انجام تاتو در محیط‌های آرایشگاهی و یا حتی زیرزمین‌های کثیف و آلوده مورد توجه می‌باشد. هرچند که این عفونت‌ها آنچنان شایع نبوده و خطر جدی محسوب نمی‌شود. بیماری‌هایی همچون سیفیلیس، سل، هپاتیت، ایدز، زرد زخم و عوارضی مانند ایجاد زگیل، خشکی پوست، اگزما و از این قبیل موارد پس از انجام تاتو در بعضی افراد خود را نشان می‌دهد.
  4. با لب‌های خود شوخی نکنید : انجام تاتو لب بیشترین امکان ایجاد حساسیت را دارا می‌باشد. بنابراین سعی کنید جذب انجام این عمل نشوید و یا به دنبال مکان مناسب و فردی متخصص برای انجام این کار باشید.

بنابراین بهتر است قبل از انجام هرگونه فعالیتی برای رسیدن به زیبایی ظاهری مد نظر خود، به فکر عوارض احتمالی ناشی از آن بوده و بهترین انتخاب را داشته باشیم.  

    تاتو تاتو صورت تاتو بدن هاشور ابرو خط چشم خط لب رژ لب میکروپیگمنتیشن میکروبلیدینگ