برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

آیا می‌توان با استفاده از کرم تاتو را پاک نمود؟

برای ریموو تاتو علاوه بر روش‌های جراحی و یا لیزر می‌توان از روش‌های جایگزینی همچون کرم‌های پاک کننده تاتو نیز استفاده نمود، اما باید حواستان به عوارض استفاده از این دست کرم‌ها باشد.

آیا می‌توان با استفاده از کرم تاتو را پاک نمود؟

به طور کلی این کرم‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم نمود:

  1. کرم‌هایی که حاوی TCA می‌باشند،
  2. کرم‌هایی که حاوی TCA نمی‌باشند.

TCA(تری کلرواستیک اسید) نوعی اسید شیمیایی می باشد، که در ترکیب محلول‌ها، ژل‌ها و کرم‌های درمانی پوست موجود می‌باشد. نحوه‌ی عملکرد این پاک کننده‌های حاوی TCA به این صورت می‌باشد که لایه‌ی سطحی پوست را سوزانده و پیلینگ(لایه برداری) انجام می‌دهند. اما بایستی بدانید استفاده از این کرم‌ها ریسک به وجود آمدن اسکار را به همراه دارد و ترجیحاً نباید از آن‌ها در مواردی مثل لب، چشم و دیگر نقاط حساس استفاده نمود. همچنین موارد استفاده از این کرم‌ها برای افراد با پوست روشن توصیه می‌گردد، چرا که موجب بروز عوارضی جدی در افرادی با پوست گندمی و یا تیره می‌گردد.

اما کرم‌هایی که فاقد TCA می‌باشند، به عنوان کرم‌های لایه بردار، سفید کننده و نیز روشن کننده از آن‌ها یاد می‌گردد، که در درازمدت می‌توان از آن‌ها تا حدودی نتیجه گرفت. سرعت اثربخشی این کرم‌ها کند بوده و عملکرد آن‌ها به این صورت است که رنگ تاتو تزریق شده را کم‌کم و در طولانی مدت به سطح پوست کشانده و آن را محو می‌کنند. در بعضی مواقع مواد تشکیل دهنده‌ی این کرم‌ها شامل هیدروکینون می‌باشد که با توجه به نظر متخصصان اروپایی احتمال بروز سرطان را افزایش می‌دهند.

    تاتو تاتو صورت تاتو بدن هاشور ابرو خط چشم خط لب رژ لب میکروپیگمنتیشن میکروبلیدینگ