عادات غذایی تاثیر گذار بر سلامت پوست | قسمت دوم

هنگامی که شما در وعده‌های غذایی خود از مواد غذایی مناسب و لازم برای بدن حداکثر استفاده را می‌نمایید، در واقع در حال جمع آوری مواد مغذی جهت سلامت و بهبود عملکرد بدن و البته پوست خود می‌باشید. هر ماده‌ی غذایی که مصرف شده و وارد بدنتان می‌گردد، می‌تواند شما را در داشتن یک زندگی سالم و به دور از بیماری، یاری رساند.

عادات غذایی تاثیر گذار بر سلامت پوست | قسمت دوم

مواد غذایی موثر در سلامت پوست 

هنگامی که شما در وعده‌های غذایی خود از مواد غذایی مناسب و لازم برای بدن حداکثر استفاده را می‌نمایید، در واقع در حال جمع آوری مواد مغذی جهت سلامت و بهبود عملکرد بدن و البته پوست خود می‌باشید. هر ماده‌ی غذایی که مصرف شده و وارد بدنتان می‌گردد، می‌تواند شما را در داشتن یک زندگی سالم و به دور از بیماری، یاری رساند.در مقاله قبلی که با نام عادات غذایی تاثیر گذار بر سلامت پوست | قسمت اول به مواردی از عادات غذایی را توضیح دادیم حال به ادامه مواد غذایی موثر در سلامتی پوست می پردازیم

4.پاپایا (انبه‌ی هندی)

اگر شما مایل هستید که یک پوست بی نقص داشته باشید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که پاپایا یا همان انبه‌ی هندی را نیز، در رژیم غذایی خود قرار دهید. به این خاطر که پاپایا با ویتامین‌هایی مانند: A, B و C غنی شده و همچنین دارای مقدار زیادی مواد معدنی همچون: منیزیم، مس و پتاسیم می‌باشد. از سوی دیگر، این میوه‌ی عالی دارای خواص ضد قارچ، ضد ویروس و ضد باکتری است. بنابراین، برای درمان عفونت‌های گوناگون پوستی، زخم، زگیل، اگزما و دیگر بیماری‌های پوست، مثمر ثمر خواهد بود. 
چگونه از آن استفاده کنیم؟
شما می‌توانید پاپایا را در بعضی از موارد زیر استفاده نمایید:
یک بشقاب از این میوه‌ی لطیف را به عنوان میان وعده‌ی صبح و یا عصر میل کنید،
این میوه را در نوشیدنی‌ها و شیرینی‌های خود استفاده نمایید،
یک تکه‌ی کوچک از پاپایا را جدا کرده و آن را خیلی آهسته به شکل خمیر درآورید. سپس برای 10 الی 15 دقیقه به رو پوست خود گذاشته و پس از گذشت زمان لازم با آب گرم بشویید،
برای خلاصی از پوست‌های خشک و پوسته پوسته شده، مقداری از انبه‌ی هندی را با روغن بادام مخلوط کرده، و طبق دستور بالا عمل نمایید.

5.انار

این میوه یکی از بهترین انواع میوه‌، برای افرادی است که پوست روشن دارند. نه تنها دانه‌های مرواریدیِ با طراوت این میوه، بلکه غشای سفید و پوست آن نیز حاوی آنتی اکسیدان است، که برای حذف رنگ‌دانه‌های روی پوست مفید بوده و همچنین، می‌تواند پوست را در برابر آسیب اشعه‌های UV-A و UV-B، ایمن سازد. میوه‌ی انار، حاوی مقادیر کافی از ویتامین‌های C و K بوده، و شامل مواد معدنی‌ای همچون: پتاسیم، منیزیم، کلسیم و فسفر می‌باشد.
چگونه از آن استفاده کنیم؟
به این فکر کنید که چگونه می‌توانید از این میوه‌ی عالی در رژیم غذایی خود و دیگر مسائل بهره ببرید، بعضی از مواردی که می‌توانید از آن استفاده نمایید، به شرح زیر می‌باشد:
شما می‌توانید انار را در فرنی و یا به همرا غلات خود مخلوط کرده و یا به عنوان یک میان وعده آن را میل کنید،
گرفتنِ آب انار و یا پخت شیرینی با آن، همچنین اضافه کردن آن به پودینگ و یا سالادهایتان، از دیگر موارد استفاده از انار می‌باشد،
با فشار دانه‌های انار و گرفتن آب آن‌ها و ماساژ پوست از طریق آن، پوستی شاداب و درخشان به خود هدیه دهید.

6.سیب

سیب یک میوه‌ی بسیار تطبیق‌پذیر بوده، و به دلیل مزایای گوناگونی که دارد، در حرفه‌ی آشپزی به طور گسترده‌ای از آن استفاده می‌گردد. البته، جالب است بدانید که این میوه یک منبع غنی از مواد مغذی مانند: فیبر، ویتامین A و C، کلسیم، منیزیم و پتاسیم می‌باشد. سیب می‌تواند به دفع اکسیژن‌های آزاد از بدن کمک نمایند. چرا که حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان می‌باشند. این میوه یک انتخاب عالی برای داشتن پوستی درخشان در زمستان خواهد بود.
 چگونه از آن استفاده کنیم؟
سیب را در هر یک از برنامه‌های روزانه‌ی خود به روش‌های زیر مصرف نمایید:
هر روز، یک عدد سیب کامل را میل کنید،
شما می‌توانید آن را با سالاد میوه، پاستا، غلات صبحانه، ذرت و یا بلغور جو دو سر سِرو نمایید،
سیب را رنده کرده و به روی پوست خود بگذارید، تا تأثیر فوری و فوق‌العاده‌ی آن را بر پوست خود ببینید،
اگر پوست خشکی دارید، سیب را با مقداری عسل مخلوط کرده و به روی آن بگذارید، تا کمی رطوبت به پوست خسته و مرده‌ی خود برسانید. 

در مقاله بعدی به نام عادات غذایی تاثیر گذار بر سلامت پوست | قسمت سوم به توضیح مواد غذایی تاثیر گزار بر سلامتی ادامه خواهیم داد 

 

    پوست سلامتی تاثیر غذا بر پوست زیبایی پوست مراقبت پوست