انواع هاشور ابرو | آموزش میکروپیگمنتیشن

قبل از این که در رابطه با انواع هاشور صحبت نماییم، مدل‌های مناسب برای هر یک از فرم‌های صورت را برای شما بازگو می‌کنیم، تا برای انتخاب و اجرای آن به روی صورت مشتری، آشنایی لازم را داشته باشید. مدل‌های مناسب ابرو برای هر یک از فرم‌های صورت ...

انواع هاشور ابرو | آموزش میکروپیگمنتیشن

انواع مدل‌های هاشور ابرو

برای انجام تاتوی ابرو، مدل‌های متنوعی وجود دارد که با توجه به سلیقه و خواست مشتری، می توان آن‌ ها را به روی صورت اجرا نمود. بعضی از افراد هستند که اجرای یک فرم طبیعی از ابرو را، از شما به عنوان پیگمنتر(تاتوکار) انتظار دارند، و مدل مورد علاقه‌ی بعضی دیگر کمی فانتزی‌تر می‌باشد. شما بایستی تمامی جوانب کار اعم از: فرم صورت فرد(گرد، کشید، مربعی و قلبی)، حالت و فاصله‌ی چشم‌ها، رنگ پوست، و یا حتی این که آیا متقاضی صورت مهربانی دارد و یا کمی جدی و اخمو می‌باشد را، در نظر گرفته و سپس اقدام به اجرای طرح مورد نظر ابرو به روی صورت فرد نمایید. قبل از این که در رابطه با انواع هاشور صحبت نماییم، مدل‌های مناسب برای هر یک از فرم‌های صورت را برای شما بازگو می‌کنیم، تا برای انتخاب و اجرای آن به روی صورت مشتری، آشنایی لازم را داشته باشید.

مدل‌های مناسب ابرو برای هر یک از فرم‌های صورت

1.صورت گرد: بهترین گزینه برای افراد با صورت‌های گرد، ابروهای زاویه‌دار می‌باشد. چرا که این فرم از صورت زاویه‌ی برجسته‌ای نداشته و این مدل ابرو کمک می‌کند تا ساختار استخوانی صورت مشتری بهتر دیده شود.
2.صورت کشیده: به دلیل کشیدگی صورت در جهت عمودی، بهتر است که ترجیحاً از ابروهای افقی برای مشتری استفاده نمایید. منظور از مدل افقی ابرو درحقیقت همان مدلی است که شما در صورت مردمان آسیای شرقی مانند چین، ژاپن، کره، ... مشاهده می‌نمایید. البته، بهتر است که دم ابروی مشتری به نسبت مدل ابروی کوتاه آن‌ها کمی بلندتر کار شود، تا از کشیدگی صورت کمی بکاهد. توجه داشته باشید که کشیدگی بیش از حد و غیر ضروری هم می‌تواند حالت چشمان افراد را به سمت پایین و افتاده نشان دهد. بنابراین، سعی نمایید کار به روی دم ابروی افراد را تا جای ممکن متناسب با حالت و اندازه‌ی چشم‌های آن‌ها انجام دهید. 
3.صورت مربعی: در این مدل از ابرو به دلیل این که زاویه‌های صورت کاملاً قابل مشاهده و محسوس است، بهتر است برای هر چه بهتر دیده شدن این زوایا و البته فرم صورت، از ابروهای دایره‌ای یا به عبارتی همان ابروهای هلالی شکل استفاده نمایید. اما، توجه داشته باشید که ابروها بیش از حد حالت هلالی نگیرد، چرا که موجب می‌شود در انتها ابروها به صورت هلال یک رنگین کمان درآمده و نارضایتی مشتری را به دنبال داشته باشد.
4.صورت قلبی: این مدل صورت را به دلیل کشیدگی چانه و کوچکی خطوط آرواره، صورت‌های قلبی شکل می‌نامند. افراد دارای این صورت‌ها، نباید ابروهای پرپشت و پهن داشته باشند. چرا که به دلیل حالت چانه و خطوط آرواره‌ای، تمامی توجه دیگران به سمت پیشانی و بالای صورت فرد، خواهد بود. ابروی این افراد بایستی با دقت شکل داده شود و نیز، خیلی نازک و یا خیلی پرپشت نباشد، تا بتوان یک تعادل متناسب بین قسمت بالا و پایین صورت وی ایجاد نمود.
حال با توجه به موارد یاد شده در بالا، در ادامه به توضیح انواع مدل‌های هاشور مناسب یا هریک از آن‌ها، خواهیم پرداخت.

انواع هاشور تاتو ابرو

1.هاشور طبیعی (Natural): کاملاً طبیعی بوده و در اجرای آن هیچ‌گونه کادری استفاده نمی‌شود. در این نوع هاشور تمامی خطوط طبق خواب تار موهای ابروی مشتری، یعنی با توجه به جهت رشد آن‌ها، ایجاد می‌گردد. 
2.سایه هاشور: مناسب افرادی است که دارای تاتوهای قدیمی هستن و می‌خواهند ظاهر آن تغییر کرده و طبیعی‌تر باشد. همچنین افرادی که ابروهای کم پشت دارند، یعنی بین تار موهای ابروی خود فضای خالی مشاهده می‌نمایند و یا حتی در قسمت کمان و دم ابروهای آن‌ها تار موهای بسیار کمی دیده می‌شود، می‌توانند از این مدل هاشور، بهره ببرند.
3.هاشور هایلایت: در این مدل از هاشور، ابتدا خطوطی را با رنگ تیره و همچنین با فاصله از هم به روی ابروی مشتری کار می‌کنیم. سپس برای پر کردن فاصله‌ی بین آن‌ها از یک رنگ روشن‌تر برای ایجاد خطوط استفاده می‌نماییم. این روش مناسب افرادی است، که دارای ابروهای روشن و بور هستند. البته، اجرای آن به دلیل این که ظاهر طبیعی به ابرو نمی‌دهد، توصیه نمی‌گردد، مگر این که به خواست خود مشتری باشد.  
4.هاشور دخترانه: این هاشور معمولاً به دلیل این که نسبت به سایر شیوه‌های آن کمی طبیعی‌تر می‌باشد، به دختر خانم‌های جوان توصیه می‌گردد. وجه تمایز این روش با سایر روش‌ها در قسمت تاج ابرو می‌باشد. یعنی خطوطی که در این قسمت کار می‌شود، بر خلاف دیگر روش‌های هاشور از نظم خاصی پیروی نکرده و بهتر است که کمی بی نظم اجرا شود، چرا که حالت طبیعی‌تری به فرم ابرو می‌دهد. همچنین، بهتر است که تار موهای ابرو تا حد امکان، اگر با شکل صورت مشتری هماهنگی دارد، رو به بالا کار شود.
5.هاشور تیغ ماهی: در هاشور تیغ ماهی، تمامی تمرکز کار به روی قسمت انتهایی ابرو یا همان دم ابرو می‌باشد. به این معنا که، نسبت تراکم خطوطی که در انتهای ابرو کار می‌شود، بیشتر از خطوطی است که در تاج و خط اسپاین ایجاد می‌گردد. حالت کلی خطوط در این روش به صورت حرف "دال _ د" برعکس یا همان تیغ‌های ماهی می‌باشد. این هاشور مناسب افرادی است ابروهای کم پشت داشته و یا خواب تار موهای ابروی آن‌ها به سمت پایین می‌باشد.
6.هاشور تلفیقی: در حقیقت ترکیبی از خطوط هاشور و سایه هاشور می‌باشد، که به 3 صورت انجام می‌گیرد:
روش اول: در این روش، در قسمت تاج خطوط هاشور اجرا شده و در انتها یا همان دم ابرو تا قسمت تاج ابرو را به صورت ماژیکی کار می‌کنیم.
روش دوم: نسبت به روش اول طبیعی‌تر می‌باشد. نحوه‌ی اجرای آن به این صورت است که تمامی نواحی ابرو را هاشور می‌زنیم و پس از آن از انتهای ابرو تا قسمت تاج را سایه کار می‌کنیم. توجه داشته باشید که، بایستی تراکم رنگ در قسمت‌های تاج و بالای ابرو کم‌تر باشد و میزان بیشتری از رنگ را در قسمت زیر و دم ابرو کار نمایید.
روش سوم: مانند روش دوم کل نواحی ابرو هاشور زده می‌شود. با این تفاوت که تمرکز و تراکم رنگ بیشتر در قسمت خط اسپاین است. البته این قسمت در حالت طبیعی خود، دارای تراکم رنگ بیشتری نسبت به سایر نقاط ابرو می‌باشد. توجه نمایید که هنگام اجرای سایه در این روش، در اطراف خط اسپاین بیشتر کار شده و همچنین، مراقب باشید که کم‌ترین تراکم رنگ در قسمت زیر و بالای ابرو اجرا شود، تا ظاهری طبیعی‌تر برای ابرو ایجاد نماید.
7.هاشور 2 بعدی: در این روش خطوط هاشور در قسمت تاج رو به بالا اجرا می‌گردد و به محض این که به خط اسپاین می‌رسید، بایستی خطوط را به سمت پایین و در جهت خواب تار موها اجرا نمایید. هنگام اجرای هاشور 2 بعدی، خطوط به صورت یکسره اجرا می‌شود.
8.هاشور 3 بعدی: هاشور 3 بعدی نسبت به هاشور 2 بعدی طبیعی‌تر بوده و اجرای خطوط در آن به صورت یکسره نمی‌باشد. برای انجام این هاشور، بایستی خطوط را در کنار هم و با یک خواب ملایم در جهت خط اسپاین ایجاد نمایید. معمولاً کسانی این مدل هاشور را می‌پسندند که می‌خواهند ابروهای آن‌ها پر پشت و حجیم به نظر برسد.
مطالب فوق، با هدف آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزانِ پیگمنتر(تاتوکار)، با انواع مدل‌های صورت و ابروهای مناسب آن‌ها، و همچنین روش‌های متنوع هاشور میکروپیگمنتیشن گردآوری شده است. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده و شما را در انجام هاشور برای مشتریان عزیزتان یاری رساند. 

 

    آموزش میکروپیگمنتیشن آموزش تاتو میکروپیگمنتیشن تاتو ابرو نکات میکروپیگمنتیشن آموزش تاتو ابرو انواع هاشور ابرو