برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

موارد استفاده از روش مزوتراپی چه می‌باشد؟

انجام عمل‌های جراحی زیبایی و همچنین روش‌های بهبود بخشیدن به شرایط پوست مانند: میکرودرم ابریژن، هیدرودرم ابریژن، پلکسر (پلاسماجت)، مزوتراپی و نیز سایر شیوه‌های درمان، همگی تبدیل به یک مسأله‌ی رایج در سراسر دنیا شده است. هر یک از این موارد برای یک سری از مسائلی که فرد به دنبال رفع آن‌ها است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله، ما قصد داریم تا موارد استفاده از روش مزوتراپی و همچنین را برای شما عزیزان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

موارد استفاده از روش مزوتراپی چه می‌باشد؟

موارد استفاده از روش مزوتراپی 

روش‌های درمانی بسیاری وجود دارد که شما عزیزان می‌توانید از طریق آن‌ها، جهت دستیابی به سلامتی و همچنین زیباییِ مورد نظر خود، اقدام نمایید. امروزه، بهره‌گیری از این روش‌ها برای از بین بردن کمبودهایی که افراد در خود حس می‌نمایند، به یک مسأله‌ی کاملاً عادی و البته رایج تبدیل شده است. شیوه‌های نوینی که در حال حاضر افراد برای رسیدن به زیبایی و سلامت ظاهر و به خصوص پوست خود از آن‌ها استفاده می‌نمایند، از جمله مواردی است که می‌توان به آن‌ها اشاره نمود. در دنیای امروزی، و جایگاه ویژه‌ای که زیباییِ انسان در روابط عاطفی و اجتماعی او پیدا کرده است، افراد زیادی از شرایط ظاهری خود بسیار ناراضی بوده و همواره به دنبال رفع این موارد می‌باشند. برای مثال، داشتن یک بینی استخوانی و یا گوشتی بزرگ، یا مثلاً لب‌های معمولی و نه چندان زیبا، اندام نامتناسب، و همچنین پوستی با ضایعه‌هایی که ظاهر آن را به هم ریخته و بیمار نموده است، همه و همه از جمله نارضایتی‌هایی است که افراد به آن‌ها دچار می‌باشند. به همین خاطر، در بیش‌تر مواقع شما با افرادی که از ظاهر خود ناراضی بوده و به دنبال راه‌حل برای درمان و یا به عبارتی رفع آن می‌باشند، روبرو خواهید شد. متأسفانه و یا خوشبختانه یکی از معیارهای انتخاب افراد در تمامیِ زمینه‌ها، چه در رابطه با فرصت‌های شغل و یا زندگی شخصی آن‌ها، داشتن ظاهری آراسته، مرتب و البته زیبا می‌باشد. انجام عمل‌های جراحی زیبایی و همچنین روش‌های بهبود بخشیدن به شرایط پوست مانند: میکرودرم ابریژن، هیدرودرم ابریژن، پلکسر (پلاسماجت)، مزوتراپی و نیز سایر شیوه‌های درمان، همگی تبدیل به یک مسأله‌ی رایج در سراسر دنیا شده است. هر یک از این موارد برای یک سری از مسائلی که فرد به دنبال رفع آن‌ها است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله، ما قصد داریم تا موارد استفاده از روش مزوتراپی و همچنین  را برای شما عزیزان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

موارد درمانی به روش مزوتراپی 

چاقی موضعی

به این معنا که، با از بین بردن چربی‌های اضافی در نواحی مختلف بدن مانند: شکم، پهلوها، ران‌ها و غبغب، می‌تواند به درمان چاقی افراد کمک نماید. در این روش موادی با خاصیت حل کنندگی چربی‌ها به بدن تزریق می‌شود، که سبب شکسته شدن سلول‌های چربی و ورود آن‌ها به جریان خون شده، و در نهایت از طریق روده و کلیه‌ها دفع می‌گردد. اما، با توجه به عوارض احتمالی این روش که ممکن است در بعضی افراد ایجاد گردد، بهتر است که از روش‌های دیگری مانند: رژیم غذایی، ورزش و یا درمان‌های سنتی، استفاده شود. البته سعی نمایید حتی‌المقدور بدون تجویز پزشک و یا فرد متخصص از این روش استفاده ننمایید.

سلولیت

درمان سلولیت از طریق تزریق مقادیر مشخصی از داروی مخصوص روش مزوتراپی، طی چندین جلسه و در نواحی مشخص، صورت می‌پذیرد. معمولاً تعداد این جلسات بین 6 الی 8 جلسه بوده و در فواصل زمانی دو هفته و یا یک ماهه ، انجام می‌گیرد.

رفع افتادگی پوست

افتادگی پوست ناشی از کاهش کلاژن و الاستین در پوست می‌باشد، که به همین خاطر از مزوتراپی که یک روش مناسب برای پیشگیری از روند پیری در صورت، گردن و شانه و سینه، بازوها و همچنین شکم و دست‌های افراد خواهد بود، می‌توان به عنوان یک روش مکمل در کنار سایر روش‌ها، استفاده نمود. 

رفع غبغب و پف دور چشم

در بعضی موارد از بین بردن پف دور چشم‌ها و غبغب زیر چانه و گردن با استفاده از کرم‌های مخصوص، کار چندان راحتی نخواهد بود. به همین خاطر از طریق مزوتراپی و تزریق داروی مخصوص آن جهت لاغری موضعی، می‌توان این مواد را در 4 یا 5 جلسه رفع نمود. البته بایستی بدانید برای رفع این موارد، دارو با دوز کم‌تر و با استفاده از سوزن‌های ظریف و در عمق حدود 2 تا 4 میلی‌متر، تزریق می‌گردد.

درمان استریا  (ترک‌های پوستی ناشی از بارداری)

زمانی که بانوان صاحب فرزند شده و دوران بارداری خود را آغاز می‌نمایند، علاوه بر احساس خوشایند مادر شدن، دچار عارضه‌هایی بر روی اندام و پوست خود می‌گردند. چاقی و اضافه نمودن وزن یکی از این عارضه‌ها بوده و همچنین، ایجاد ترک‌هایی به روی پوست به دلیل رشد جنین در درون شکم و به دنبال آن بزرگ شدن شکم و کشیدگی پوست، از دیگر عوارضی است که بارداری به دنبال دارد، و شما می‌توانید به کمک روش مزوتراپی آن‌ها را رفع نمایید. این درمان به دو روش شیمیایی و فیزیکی صورت می‌گیرد. به این صورت که علاوه بر تزریق داروها در نواحی مختلف بدن و ورود و نیز تأثیر آن به صورت شیمیایی، به دلیل این که تزریق انجام می‌گیرد، سوراخ‌هایی به روی پوست ایجاد می‌گردد که موجب تحریک پوست برای کلاژن‌سازی و نیز تولید الاستین می‌گردد، که تأثیر آن به شکل فیزیکی را سبب خواهد شد. 

رفع تیرگی و گودی زیر چشم

با بالا رفتن سن و یا در مواردی به صورت ژنتیکی و ارثی افراد دچار سیاهی و همچنین گودی زیر چشم می‌گردند. شما می‌توانید از طریق تزریق داروهای مزوتراپی این موارد را بهبود ببخشید. داروهایی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در واقع مواد طبیعی و فعالی شامل ویتامین‌ها و مواد محرکی است، که موجب کلاژن‌سازی و افزایش حجم در پوست می‌گردد. معمولاً برای درمان گودی و تیرگی زیر چشم، نوعی ژل حاوی رستلین و بلوترو تزریق می‌گردد، که اساسی‌ترین ماده‌ی تشکیل دهنده‌ی آن‌ها اسید هیالورونیک می‌باشد. این ماده به طور طبیعی در بدن وجود داشته و نقش اساسی در ساخت کلاژن و بافت پوستی سالم ایفا می‌نماید. بعد از تزریق ژل و ورود مواد تشکیل دهنده‌ی آن فرورفتگی زیر چشم پر شده و سبب کشیدگی و نرمی پوست زیر چشم می‌گردد. 

رفع ملاسما و دیگر لک‌های پوستی

بروز لک ممکن است به دلایل مختلفی به روی پوست، صورت می‌پذیرد. برای مثال، ملاسما عارضه‌ای پوستی استف که به صورت لک‌هایی قهوه‌ای رنگِ مایل به قرمز و یا خاکستری، و به ویژه در بانوان و مناطقی مانند گونه‌ها، پیشانی، پشت لب و چانه، دیده می‌شود. با تزریق دارو به داخل پوست از طریق روش مزوتراپی، به دلیل افزایش سرعت جذب داروها نسبت به مصرف داروهایی مانند کرم‌های ترمیم کننده، و همچنین تأثیر شیمیایی و فیزیکیِ این روش به صورت همزمان، مانند روند درمان استریا به کمک این شیوه، می‌توان روند بهبودی بهتر و سریع‌تر و همچنین مؤثرتری را انتظار داشت.

رفع ریزش و تقویت مو 

این روش درمانی در هر فرد با توجه به شرایط بدنی آن‌ها متفاوت می‌باشد. اغلب اوقات با انجام 3 الی 4 جلسه با فاصله‌ی زمانی 2 هفته، می‌توانید از این روش برای درمان موهای خود بهره بگیرید. بایستی بدانید که مدت زمان هر جلسه نیز با توجه به شرایط و البته نیاز تشخیص داده شده توسط پزشک و یا فرد متخصص و معالج، هر بار بین 20 الی 40 دقیقه خواهد بود. توجه داشته باشید که نتایج این روش پس از انجام هر جلسه‌ی درمان تا حدودی قابل مشاهده است، اما اگر بخواهید میزان اثرگذاری دقیق آن را مشاهد نمایید، بهتر است تا حدود 3 ماه پس از انجام این دوره‌ی درمان منتظر بمانید. 

 

    مزوتراپی مزوتراپی پوست مزوتراپی صورت مزوتراپی چیست