برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

راهکارهای داشتن یک پوست سالم از سنین نوجوانی

مهم‌ترین اعمالی که می‌توانید برای جلوگیری از عارضه‌های پوستی انجام دهید، به ترتیب زیر می‌باشد:1.تشخیص نوع پوست 2.شستشوی پوست 3.لایه‌برداری از پوست

راهکارهای داشتن یک پوست سالم از سنین نوجوانی

راهکارهای داشتن یک پوست سالم از دوره نوجوانی 


مهم‌ترین اعمالی که می‌توانید برای جلوگیری از عارضه‌های پوستی انجام دهید، به ترتیب زیر می‌باشد:
1.تشخیص نوع پوست: نوع پوست خود را به کمک پزشک، تشخیص دهید. این که نوع پوست شما خشک، چرب و یا ترکیبی از این دو می‌باشد یا خیر، می‌تواند شما را در حفظ سلامتی و شادابی آن یاری رساند. همچنین، شناخت پوست می‌تواند شما را در انتخاب بهترین لوازم آرایشی و بهداشتی متناسب با پوستتان همراهی نماید.

2.شستشوی پوست: سعی کنید هر روز صبح و شب پوست خود را از آلودگی‌های احتمالی موجود به روی آن، پاک نمایید. شستشوی مناسب پوست احتمال بروز جوش، آکنه و دیگر مسائل را کاهش خواهد داد. همواره از آب گرم برای شستن پوست خود استفاده نمایید. پوست خود را هنگام صبح با ژل و یا فوم‌های مخصوص پوستتان و در هنگام شب و پس از گذراندن یک روز دیگر بیرون از خانه، با پاک کننده‌هایی که اساس مواد تشکیل دهنده‌ی آن‌ها آب می‌باشد، شستشو دهید، تا از هرگونه آلودگی، گرد و غبار، روغن‌های اضافی و مواد آرایشی، پاک گردد. پس از این که پوست تمیز شد، با استفاده از آبِ سرد منافذ پوست را محکم نموده و به حالت اولیه و صحیح آن بازگردانید. در آخر استفاده از یک کرم مرطوب کننده، می‌تواند به شما در حفظ سلامت و رطوبت و سادابی پوست، کمک نماید.

3.لایه‌برداری از پوست: به دلیل به هم ریختگی هورمون‌ها در سنین نوجوانی و افزایش میزان چربی پوست، و همچنین مسدود شدن منافذ پوستی، بروز جوش، آکنه و لک خیلی دور از انتظار نخواهد بود. به همین خاطر بهتر است که شما با یک لایه‌برداری مناسب و صحیح، ترجیحاً به وسیله‌ی ماسک‌های لایه‌بردار طبیعی، همواره از سلامت پوست خود مطمئن گردید و با لایه‌برداری از پوست، شما نه تنها چربی‌های اضافی و سلول‌های مرده را از بین می‌برید، بلکه می‌توانید مانع از مسدود شدن منافذ پوست خود گردید. البته بهتر است که لایه‌برداری در این سن بین 2 تا 3 مرتبه در هفته و با حرکاتی کاملاً آرام و ملایم صورت گیرد، چرا که لایه‌برداری بیشتر ممکن است برای پوست شما مناسب نبوده و نتیجه‌ی عکس به همراه داشته باشد.
تغذیه‌ی مناسب: داشتن یک برنامه‌ی غذایی مناسب، می‌تواند به شما پوستی سالم، با طراوت و شاداب را هدیه دهد. تأثیر تغذیه‌ی انسان به روی پوست او، کاملاً مستقیم می‌باشد. استفاده‌ی شما از مواد غذایی نامرغوب می‌تواند سلامت بدن و همچنین پوست شما را به خطر بیاندازد. توجه به برنامه‌ی غذایی در سنین نوجوانی، تجربه‌ی داشتن یک زندگی سالم و مفید را برای شما به همراه خواهد داشت. برای داشتن پوستی به دور از تمامی عارضه‌ها، بهتر است به چندین مورد در سبک تغذیه‌ی خود، توجه داشته باشید. کاهش مصرف لبنیات مختلف به جز شیر، کاهش مصرف مواد و خوراکی‌های شیرین و حاویِ نشاسته جهت جلوگیری از التهاب پوست و تشدید عارضه‌های پوستی، افزایش مصرف مواد مغذی و حاوی چربی مفید مانند: ماهی و آجیل، و در آخر مصرف متناسب میوه و سبزی‌های تازه.

 

    پوست لایه برداری پوست مراقبت از پوست