برای ثبت سفارش، نیاز به هیچگونه پرداخت آنلاین نیست

تاتو چیست؟

تاتو راه‌حلی مناسب برای درمان معایب مادرزادی و یا پیش آمده بوده و همچنین می‌توان از آن برای زیبایی ظاهری استفاده نمود

تاتو چیست؟

تاتو چیست؟

در فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف، تاتو و یا همان خالکوبی مفاهیم و تعاریف خاص خود را دارد. می‌توان گفت این عمل قدمتی چهار هزار ساله دارد. بعضی از مواردی که تاتو در آن‌ها قابل استفاده می‌باشد، در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

 

  1. از تاتو می‌توان به عنوان آرایش دائمی صورت استفاده نمود. برای مثال از طریق میکروپیگمنتیشن که یکی از انواع روش‌های تاتو می‌باشد، می‌توان ابرو، خط چشم و نیز خط لب را روی صورت طراحی نمود.
  2. در بعضی فرهنگ‌های داخلی(داخل کشورمان ایران) و یا حتی فرهنگ‌های خارجی(برای مثال بومیان جزایر هائیتی) از خالکوبی به عنوان نشانه‌ی تغییرات زندگی استفاده می‌گردد. به این صورت که زمانی که فرد از در زندگی خود از یک مرحله به مرحله‌ای دیگر وارد می‌شود، مثلاً ازدواج می‌کند یا به سن بلوغ می‌رسد، از تاتو برای ایجاد نقش و نگارهای خاص آن موضوع استفاده می‌گردد.
  3. در گذشته و در بعضی دوران‌ها از تاتو برای تشخیص هویت افراد بهره می‌گرفتند. به عنوان مثال در دوران باستان رومیان خلافکاران و برده‌های خود را با استفاده از تاتو نشانه‌گذاری می‌نمودند.
  4. گاهی اوقات نیز تاتو جنبه‌ی تزئینی به خود می‌گیرد. یعنی بعضی افراد برای زیبا نمودن ظاهر خود از طرح‌های خالکوبی مختلفی استفاده نموده و روی بدن خود به اجرا در می‌آورند.
  5.  در بین بعضی افراد، تاتو نقش تعیین کننده‌ی هویت آن‌ها را دارد.
    تاتو تاتو صورت تاتو بدن هاشور ابرو خط چشم خط لب رژ لب میکروپیگمنتیشن میکروبلیدینگ